ochotnicza straż pożarna w koźminie wielkopolskim
9 listopada 2017
admin

ZAJĘCIA W SZKOLE W RAMACH KLUBU MŁODEGO RATOWNIKA

W dniu 08 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Klubu Młodego Ratownika. Zajęcia prowadzili druhowie z naszej jednostki – Magdalena Kurkowiak, Marzena Domeńska i Przemysław Pieniężny , z ramienia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – Maria Łąkowska oraz dwóch przedstawicieli Klubu Młodego Ratownika w Czarnym Sadzie. W zajęciach uczestniczył również Dyrektor Szkoły Pan Jacek Zawodny. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki – ponieważ dobry ratownik to sprawny ratownik.

W zajęciach udział brało 20 dzieci.

Strażacy przedstawili numery alarmowe, omówili szczegółowo jak wygląda resuscytacja krążeniowo – oddechowa, jak zabezpieczyć odcinek szyjny kręgosłupa.

Kolejnym zagadnieniem było ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Następne zajęcia zaplanowano na 13 grudnia na godzinę 16:00 (środa)

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do udziału.