Hufiec ZHP W Koźminie Wielkopolskim
22 listopada 2017
admin

NAUKA I WYCHOWANIE PRZEZ AKTYWNE DZIAŁANIE, CZYLI HARCERSTWO W „JEDYNCE”

Od września 2017 roku Hufiec ZHP podjął współpracę ze Szkołą Podstawową Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907. Tym samym utworzono w Hufcu dwie nowe jednostki: 15 Drużynę Harcerek „Ignis” i 8 Gromadę Zuchową „Brykające Tygryski”. Zbiórki nowo powstałej gromady i drużyny odbywają się w murach koźmińskiej „Jedynki”. We wrześniu w szkole został przeprowadzony nabór do obu jednostek, jak i do tych już wcześniej działających w hufcu.

 

Nabór cieszył się w szkole sporym zainteresowaniem, co można było zauważyć na kolejnych zbiórkach.

Obecnie nowo powstała drużyna i gromada liczą po kilkanaście osób, a uczniowie SP Nr 1 licznie zasilili pozostałe drużyny.

Harcerze i zuchy biorący udział w zbiórkach przez te kilka miesięcy poznali już wiele przydatnych harcerskich umiejętności, nauczyli się piosenek oraz poznali harcerzy z innych drużyn hufca. W grudniu wszyscy harcerze i zuchy jak co roku spotykają się na biwaku Mikołajkowym, będzie to dla większości nowych harcerzy i zuchów pierwszy harcerski wyjazd. Wiemy od drużynowych, że już nie mogą się doczekać.