MATEMATYKA
3 grudnia 2017

Gry planszowe podczas zajęć

„Klubu gier matematycznych”

Na zajęciach „Klubu gier matematycznych” uczniowie grali w gry planszowe, m.in.: „Rummikub”, „Blokus”, Radosne sześciany Happy Cube i Profi Cube Bingo, „Sudoku”, Digit, Labirynt, Rubiks, klocki Reko. Uczniowie korzystają z gier, które rozwijają koncentrację, wyobraźnię geometryczną i umiejętność logicznego myślenia. Uczą umiejętności współdziałania w zespole, przestrzeganie reguł gry czy też doskonalą sprawność rachunkową, np. Ślimaku, pospiesz się”, „Transformacja”, „Jakie masz pole?”, „Szalone zakupy” oraz gry logiczne – „Sudoku”, „Mosty”, „Przekładaki”. Uczniowie klas piątych upodobali sobie w szczególności „Piłeczki i patyczki do brył geometrycznych”, grę Statki, Warcaby, Pentomino, Mini Chińczyk oraz Mini Gra 4 w linii.