SPOTKANIE Z PISARKĄ
7 grudnia 2017
admin

WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE

6 grudnia uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w literackich warsztatach detektywistycznych z pisarką Zofią Staniszewską. Spotkanie zorganizowano w Bibliotece Publicznej w Koźminie Wlkp. W związku z tym, że książki Pani Zofii Staniszewskiej są z gatunku powieści detektywistycznych, autorka zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w warsztatach, które miały nam pokazać specyfikę pracy detektywa.

Pisarka przedstawiła bohaterów swoich książek. Przeczytała fragment książki pt. „Ignacy i Mela na tropie złodzieja Zagadka Królowej Parku”. Zadaniem warsztatów był rozwiązanie zagadki detektywistycznej. Dwa zespoły pracowały z wielkim zaangażowaniem. Zorganizowano poszukiwania, mnożono ślady, fałszywe tropy, stawiano pytania, na które trzeba było odpowiedzieć.

Po spotkaniu trzecioklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki i mogli kupić prezentowane przez autorkę książki. Na koniec podziękowaliśmy pisarce za spotkanie i ciekawe zajęcia.