warcaby
20 grudnia 2017
admin

TURNIEJ WARCABOWY W SMOLICACH

13 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI Turnieju Warcabowym o Puchar Towarzystwa Gier Planszowych i Gry w Karty „Baśka”. Łącznie startowało 44 zawodników ze szkól podstawowych z powiatu krotoszyńskiego i Milicza. Rozegrano 8 rund systemem szwajcarskim.

W grupie chłopców najlepiej zaprezentował się Stanisław Pestka zajmując III miejsce, natomiast wśród dziewcząt najlepiej wypadła Julia Urna zajmując VIII miejsce.

Podczas turnieju panowała przyjazna atmosfera. Organizatorzy zadbali o to, aby uczestnicy w czasie dużego wysiłku umysłowego mogli wzmocnić się soczkiem owocowym i tabliczką czekolady. Wszyscy zawodnicy turnieju nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami i nagrodami książkowymi, natomiast zwycięzcy dodatkowo otrzymali puchary.