KONCERT
20 marca 2018
admin

KONCERT CHARYTATYWNY „WALENTYNKA DLA HANI”

„Nadzieja jest płomieniem, który migoce, ale nie gaśnie”

W czwartkowy wieczór 8 lutego 2018 r., w sali „Perła” w Orli setki ludzkich serc migotały płomieniem nadziei, a łączyła je jedna myśl – pomoc i wsparcie dla Hanny Frankowskiej, nauczycielki w koźmińskiej Jedynce, która zmaga się z poważną chorobą nowotworową. Hania od wielu lat jest nauczycielką w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim, ucząc wychowania fizycznego i prowadząc pozalekcyjne zajęcia sportowe z piłki ręcznej. Dała się poznać jako osoba z pasją i wychowawczyni dzieci i młodzieży. Zawsze angażowała się w działania społeczne m.in. w Klubie Honorowych Dawców Krwi. Pragnąc pomóc koleżance, powołano społeczny komitet, który stanowią: Małgorzata Lewandowicz (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp.), Agnieszka Flejsierowicz (Urząd Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp.), Wiesław Głuszek (Klub Honorowych Dawców Krwi w Koźminie Wlkp.) i Jacek Zawodny (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp.). Wraz z innymi pracownikami SP Nr 1 w Koźminie Wlkp. podjęli się oni organizacji koncertu „Walentynka dla Hani”.

Koncert ten był podziękowaniem dla wszystkich darczyńców – ludzi o ogromnym sercu, którzy wsparli Hannę przekazując na jej leczenie i rehabilitację środki finansowe. Podczas tej akcji charytatywnej zebrano kwotę 18 750, 24 zł.

Ponadto, dla Hani pieniądze przekazali również nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca, uczestnicy zajęć Jumping Frog Koźmin Wlkp – FoxFit M. Lisa, Rada Rodziców SP Nr 1, nauczyciele z koźmińskiego przedszkola „Parkowe Skrzaty”, ze Szkoły Podstawowej  Nr 3 i innych szkół MiG Koźmin Wlkp.

Podczas części oficjalnej koncertu głos zabrał Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp., który jako nauczyciel wychowania fizycznego, współpracował z Hanią organizując wiele zawodów, obozów, wyjazdów. „Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie przed i podczas koncertu charytatywnego „Walentynka dla Hani”. To było wielkie poświęcenie i ludzki odruch dla naszej koleżanki. Cieszę się, że udało nam się zjednoczyć w tak ważnej chwili. Cała „Drużyna Jedynki” jest z Hanią i wspiera Ją w tym najważniejszym meczu w życiu”.

Koncert Walentynkowy został przygotowany przez uczniów koźmińskiej Jedynki oraz młodzież należącą do zespołu „Pod tytułem” wraz z opiekunami. Tematyka utworów dotyczyła oczywiście miłości. Młodzi artyści zachwycali pięknymi głosami, perfekcyjną grą instrumentalną oraz niezwykłym talentem. Były chwile wzruszeń i zachwytów, z pewnością każdy z gości mógł przypomnieć sobie swoją najpiękniejszą miłość czy emocje towarzyszące pierwszej randce i pocałunkowi.

Na koniec koncertu finałową piosenkę pt. „Moja i Twoja nadzieja” wykonali wspólnie młodzi artyści wraz z nauczycielami Jedynki.

Koncert był także niezwykłym przeżyciem dla rodziny i bliskich Hani, którzy, widząc wsparcie tylu życzliwych im osób, z pewnością przekażą te pozytywne myśli naszej kochanej koleżance. Dobrze bowiem jest wiedzieć, iż w chwilach trudnych istnieją ludzie, którzy bezinteresownie są gotowi nieść wszelką pomoc.

Serdeczne podziękowania należą się tym wszystkim, którzy zorganizowali koncert, darczyńcom oraz Państwu Marii i Romanowi Wyduba za nagłośnienie, Państwu Frąckowiakom z firmy „Perła” w Orli za udostępnienie sali oraz Panu Dominikowi Radwańskiemu za filmowanie koncertu.

Maria Mazurowska