FERIE Z JEDYNKĄ
21 marca 2018
admin

FERIE ZIMOWE Z JEDYNKĄ

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Jednak, co robić w domu, gdy na dworze zimno, a śniegu brak? Dwutygodniowa przerwa od nauki nie musi być czasem straconym. Pomimo zimowych wakacji, można się wtedy wiele nauczyć, by zdobyte umiejętności móc wykorzystać w przyszłości.  Aby dzieci okres odpoczynku od szkoły spędziły miło, nie nudziły się, a szkołę  postrzegały  nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny, Szkoła Podstawowa Nr 1 zorganizowała zimowisko połączone z nauką jazdy na nartach, zawody szachowe, biwak, a dla młodszych dzieci wycieczkę do kina w Jarocinie i warsztaty artystyczne.

 

Pierwszego dnia ferii młodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do kina w Jarocinie, zorganizowaną przez nauczycielki świetlicy: Marię Mazurowską i Agnieszkę Maryniak oraz nauczycielkę j. niemieckiego: Annę Kaj. Po zabawnym seansie filmowym : „Tedy i mapa skarbów” dzieci udały się do MacDonald’s na krótki posiłek. W środę natomiast, w świetlicy zorganizowano warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonywały kartki walentynkowe dla najbliższych. We wtorek, z inicjatywy Marka Kukfisza, chętni uczniowie szkół w gminie mogli wziąć udział w Gminnych Zawodach Szachowych zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej. W konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy walczyli o wygrane w kategoriach: open, uczniów szkół podstawowych oraz dziewcząt. Najlepsi z najlepszych otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary.

Wyniki Turnieju Szachowego Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski:

Kategoria “OPEN”:

1. Weronika Kukfisz

2. Kacper Szymczak

3. Mateusz Glinkowski

 

Kategoria “SZKÓŁ PODSTAWOWYCH”

1. Stanisław Pestka

2. Jan Talaga

3. Marcin Kwiatkowski

 

Kategoria “DZIEWCZĄT”

1. Weronika Kukfisz

2. Marcelina Krupa

3. Natalia Mazurowska

W poszukiwaniu śniegu i wrażeń, chętni uczniowie wzięli udział w zimowisku w Republice Czeskiej (w dniach 12.02 – 16.02), gdzie pod czujnym okiem trenerów oraz opiekunów: dyrektora Jacka Zawodnego oraz nauczycielki oddziału zerowego: Dominiki Gorzelannej zdobywali umiejętności jazdy na nartach.

Zobacz 4 filmy klikając poniższe linki:

filmik nr 1

filmik nr 2

filmik nr 3

filmik nr 4

Z propozycją zajęć dla zuchów, harcerzy i chętnych uczniów SP nr 1 połączonych z nocowaniem w szkole wyszli harcerze koźmińscy, którzy w dniach 09 – 10 lutego wspólnie bawili się z uczestnikami  biwaku.

W czasie ferii w naszej szkole nie można było się nudzić. Dzieci mogły rozwijać swoje talenty plastyczne, oraz uczestniczyć w cieszących się dużym zainteresowaniem  wycieczkach i zajęciach rekreacyjnych.

Tekst Maria Mazurowska

Fot. Maria Mazurowska, Jarosław Ochowiak, Dominika Gorzelanna, Katarzyna Urbaniak