XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM – IA, IB
5 czerwca 2018
Redaktor

W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami p. Mariolą Szkudlarek i p. Marleną Nowak udali się do Biblioteki Miejskiej, aby posłuchać tego, co przygotowali dla nich dorośli. Gości witała pani Elżbieta Rychlik, dyrektor biblioteki. W poniedziałek 4 czerwca dla klasy Ia czytał pan Andrzej Joachimiak, prezes TMK. Przygotował kilka propozycji. Dzieci wybrały wiersze Jana Brzechwy.Zabawne i pouczające teksty wywołały uśmiech u każdego dziecka. Natomiast we wtorek dla klasy Ib czytał pan Jarosław Ratajczak, zastępca burmistrza Koźmina Wlkp. Wybrał baśń braci Grimm „Paluszek”, która przypomniała dzieciom, że rodzice to prawdziwy skarb, który broni i chroni swe pociechy.