DORADZTWO ZAWODOWE W „JEDYNCE”
8 czerwca 2018
Redaktor

Dnia 07.06.2018 r. uczniowie klasy VII A i VII B udali się do zakładów: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Bartesko” Bartłomiej Skowroński  i „Agro-Techma” w Witaszyczkach koło Jarocina. Była to już kolejna wyprawa w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Celem wyjazdu było poznanie roli zakładu pracy w rozwoju gospodarczym regionu oraz poznanie specyfiki wybranych zawodów, które mają pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Zakład ten specjalizuje się w produkcji kabin i szyb hartowanych do ciągników, wózków widłowych i ładowarek. Młodzież zapoznała się ze specyfiką przedsiębiorstwa, jego funkcjonowaniem, strukturą organizacyjną a także z zadaniami pracowników w różnych działach. Siódmoklasiści mieli okazję zobaczyć proces hartowania szkła oraz nowość – produkcję elektrycznych pojazdów użytkowych. Przedstawiona została również krótka prezentacja o firmie i quiz z nagrodami. Jednak największą atrakcją dla uczniów okazała się przejażdżka pojazdami elektrycznymi. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki dostali pamiątkowe gadżety z logo firmy. Zadowoleni z głową pełną nowej wiedzy, wrócili do szkoły.

Właścicielowi serdecznie jeszcze raz dziękujemy. W ocenie młodzieży cele zostały osiągnięte a tematyka i forma zachęca do organizowania podobnych wyjazdów w przyszłości.