wizyta trzecioklasistów w Gazecie Krotoszyńskiej
10 czerwca 2018
Redaktor

Kilka dni temu młodzi „reporterzy” z klasy III b koźmińskiej Jedynki odwiedzili redakcję Gazety Krotoszyńskiej. Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią, która jest także opiekunem szkolnej gazetki „Trzecioklasista”, dyrektorem placówki Jackiem Zawodnym i nauczycielką j. angielskiego Marią Mazurowską miały możliwość zwiedzenia redakcji gazety. Uczniowie poznali to wyjątkowe miejsce, w którym dziennikarze rozmawiają na tematy związane z redagowaniem artykułów oraz składają kolejne numery tygodnika. Pracownik gazety Ewa Serafiniak opowiedziała dzieciom o specyfice pracy w „Gazecie Krotoszyńskiej”, o tym, kto jest odpowiedzialny za poszczególne elementy każdego numeru, jak reporterzy zbierają materiały na każde wydanie. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem zwiedzały poszczególne działy redakcji, przeglądały numery archiwalne, mogły się także przyjrzeć pracy grafika komputerowego.

Pani Serafiniak z ogromną pasją opowiadała o swoim zawodzie. Cierpliwie odpowiadała na wszelkie pytania zadawane przez ciekawych młodych reporterów, którzy stawiają swe pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Na zakończenie spotkania trzecioklasiści wręczyli jeden z ostatnich numerów gazetki „Trzecioklasista” oraz pamiątkowe podziękowanie za możliwość zwiedzenia redakcji oraz ciekawą lekcję, jak powstaje gazeta.

Kto wie, może kiedyś ktoś z uczniów dołączy do tego zacnego grona.