„Wakacje z Jedynką”
18 lipca 2018
Redaktor

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907
w Koźminie Wielkopolskim przygotowała dla dzieci atrakcyjną ofertę letniego wypoczynku. Dzieci mogły uczestniczyć w obozie sportowo-rekreacyjnym
i półkoloniach. Z propozycji aktywnego wypoczynku skorzystało 42 dzieci.

Od 01-07 lipca grupa dzieci pod opieką dyrektora szkoły, który był kierownikiem wyjazdu, pana Jacka Zawodnego i opiekunów pań: Ewy Gostek i Darii Kryś wypoczywała w Republice Czeskiej. Dzieci miały możliwość zwiedzić: Harrachov, Pragę, Jablonec, Liberec i Jicyn. Oprócz wycieczek krajoznawczych przemierzały szlaki turystyczne do Wodospadu Mumlavy i Czeskiego Raju – Prachovskich Skał. Nie małą atrakcją był wjazd kolejką linową na Jested (1012 m n.p.m.). Podczas pobytu w Republice Czeskiej obozowicze uczestniczyli w  zajęciach edukacyjnych w Centrum Nauki Iqulandia i kąpielach w aquaparku w  Liberecu. Podczas wypoczynku nie zabrakło oczywiście zajęć sportowych na boiskach trawiastych i ze sztuczną nawierzchnią.

Od 09-13 lipca kolejna grupa dzieci rozpoczęła półkolonie „Zwiedzamy Wielkopolskę”. Podczas wypoczynku opieką sprawowali wychowawcy: pani Marzena Adamkiewicz, pani Marzeny Tomczak, pani Hanna Szymura i pani Dominika Gorzelanna. Spośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów największym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki po Wielkopolsce. Dzieci zawitały m. in. do Puszczykowa, Rogalina czy Kalisza na Zawodzie. Dzieci korzystały z basenu miejskiego, a także brały udział w zajęciach jumping frog, zumby i letniej szkółki języka angielskiego. Po raz pierwszy dzieci również bawiły się w podchody. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom, medal oraz drobny upominek, który będzie mógł wykorzystać w  czasie odpoczynku wakacyjnego. Półkolonie zostały dofinansowane z budżetu Gminy Koźmin Wielkopolski.

Dzieci po aktywnym wypoczynku, pełne wrażeń i energii wróciły bezpiecznie
do Koźmina Wielkopolskiego.

Tekst: Marzena Tomczak, fot. Hanna Szymura, Daria Kryś