ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY – imprezy towarzyszące
19 września 2018

W związku ze zbliżającym się Świętem Patrona w szkole organizowane są imprezy towarzyszące.

Z tej okazji 12 września zostały przeprowadzone przez panią Janinę Sierszułę lekcje historii dla najmłodszych, aby przybliżyć historię strajku dzieci w roku 1906/1907. W lekcjach uczestniczyły kl. Ia, Ib oraz IIa i IIb. Wszyscy z ogromną uwagą słuchali o odwadze i wielkim patriotyzmie strajkujących uczniów.

W środę 19 września, dokładnie w rocznicę strajku, odbył się także organizowany od wielu lat konkurs wiedzy o patronie. Wiedza sprawdzana była w dwóch kategoriach:

– klasy III-IV, 8 uczestników

– klasy V-VIII 61 uczestników.

Najmłodsi uczniowie szkoły, czyli dzieci z oddziału zerowego oraz klas I i II brały udział w konkursie plastycznym. Dzieci wykonywały prace w szkole pod czujnym okiem wychowawców. Wpłynęły 94 prace.

Zwycięzców konkursów poznamy podczas uroczystego apelu w piątek 28 września 2018 r.

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY – imprezy towarzyszące