Akcja czytelnicza “Gang Słodziaków”
27 września 2018
Redaktor

Akcja czytelnicza “Gang Słodziaków”

Dnia 25 września  br. w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję czytelniczą z „Gangiem Słodziaków”. Czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka, ponieważ uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pobudza wyobraźnię. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to akcja dla klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów.

DRUGIE SPOTKANIE Z GANGIEM SŁODZIAKÓW – II A

W czwartek 4 października klasa II a zapoznała się z kolejną przygodą Gangu Słodziaków.    O przygodach bobra Borysa czytała nam pani bibliotekarka. Następnie wszyscy rozwiązywali łamigłówki związane ze Słodziakami. Jak zawsze było ciekawie i wesoło!

Czytanie w kl. II b w ramach akcji „Głośne czytanie ze Słodziakami”. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki „Gang Słodziaków”, którego głównym  bohaterem był jeż Jerzyk. Wcześniej dzieci wykonały swoje słodkie jeżyki z gruszek, jabłek, winogrona i w towarzystwie ślicznych, smacznych jeżyków, przystąpiły do słuchania opowiadania czytanego przez Panią Monikę Raś i rozwiązywania wykreślanek.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody jeża Jerzyka, liska Lucka, zajęczycy Zuzi, sowy Zosi, bobra Borysa i rysia.