Pracownia informatyczna – miesiąc pracy za nami
28 września 2018
Redaktor

Pracownia informatyczna – miesiąc pracy za nami

Od września mamy możliwość nauki w nowej pracowni informatycznej. W pracowni możemy korzystać nie tylko z nowego sprzętu, ale również z monitora interaktywnego, który należy do najnowszych rozwiązań wspierających nowoczesne nauczanie. Dzięki takim rozwiązaniom nauka staje się dla uczniów przyjemniejsza. Wykorzystując nowy sprzęt, jak również różnorodne aplikacje, możemy tworzyć atrakcyjne materiały interaktywne i urozmaicić zajęcia.

Uczniowie korzystają z interaktywnych plansz, aplikacji, które pomagają wprowadzić w bieżący temat lub podsumować informacje zdobyte podczas lekcji. Korzystają z najnowszych osiągnięć dydaktyki w zakresie form i metod pracy z wykorzystaniem TIK.

Oto opinie uczniów na temat pracy w nowej pracowni (wykorzystano aplikację Mentimeter do tworzenia ankiet i quizów interaktywnych: 1)wariant skala – oceniasz na skali np. czy coś ci się podoba, czy nie oraz 2)wariant bez predefiniowanych odpowiedzi (pytanie otwarte– chmura tagów