LEKKOATLETYKA W SZKOLE
17 października 2018

LEKKOATLETYKA W SZKOLE

W związku z rozwojem lekkoatletyki w szkole i potrzebą prowadzenia zajęć dla amatorów biegania oraz osób chcących rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, szkoła proponuje ofertę takich zajęć. We wtorek  16 października odbył się pierwszy trening. Uczestniczyli w nim biegacze grupy Koźmin Biega, dyrektor Pan Jacek Zawodny i uczennice szkoły: Katarzyna Wałęsa i Angelika Zawodna. Trening poprowadził znany krotoszyński biegacz Marcin Witkowski, zwycięzca „Biegu Krotosa” i „Biegu Maćka”. Po 10 minutach truchtu uczestnicy treningu dynamicznie się rozciągali, potem odbyła się zasadnicza część zajęć – ćwiczenia z piłkami lekarskimi.

Kolejny trening odbędzie się w dniu 23 października w godzinach 19.00-20.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. Jeśli pogoda pozwoli trening odbędzie się na dworze. Po rozgrzewce będą ćwiczone elementy siły biegowej i rytmy techniczne.

Opłata za trening wynosi: 10 zł od osoby, młodzież do lat 18 zł – 6 zł.