Rajd Rowerowy
23 października 2018

Rajd Rowerowy

Dnia 20.10.2018 br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. uczestniczyli w Rajdzie Rowerowym z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Meta rajdu była w SOSW im. J.Korczaka w Borzęciczkach. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10.00 uczestnicy rajdu dostali pamiątkowe plakietki, następnie uczniowie rozwiązywali zadania, zagadki, krzyżówki oraz rysowali obraz Powstańca Wielkopolskiego na sztalugach. Kolejnym etapem było sadzenie dębów wraz z Panem dyrektorem oraz prelekcja, którą opowiedział nauczyciel historii dr. Piotr Osuch. Przez cały pobyt paliło się ognisko, gdzie można było się ogrzać i miło spędzić czas. Na zakończenie rajdu zjedliśmy pyszną ciepłą zupę i wróciliśmy do domu.

K.Matuszak i S. Gołąbek