Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada 2018
Redaktor

21 listopada klasa VIa obchodziła Światowy Dzień Życzliwości. Co charakteryzuje Dzień Życzliwości i jaka jest jego idea? To dzień pozytywnych emocji i dobrych uczynków. To czas uzmysłowienia wszystkim o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się  podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

Z tej okazji uczniowie przygotowali „SŁOWNIK DOBRYCH SŁÓW”. Zawarli w nich życzliwe hasła, słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca.

A jakby tak wstać nie lewą, a prawą nogą, i zacząć dzień nie od kawy, ale od uśmiechu i ciepłego słowa? Powiedzianego, napisanego, podanego dalej? A ponieważ świat pędzi, dlatego i my zachęcamy: podajcie dalej, oznaczcie znajomych, bądźcie życzliwi! Nie tylko 21 listopada!