Projekt „100 lekcji o Atomie”
23 listopada 2018
Redaktor

  Projekt „100 lekcji o Atomie” w koźmińskiej jedynce

20 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się wykłady w ramach projektu
„100 lekcji o Atomie”. Projekt  realizowany jest przez Ministerstwo Energii. Zajęcia dla uczniów klas VII i VIII poprowadził Pan dr inż. Bartosz Ceran z Politechniki Poznańskiej, absolwent naszej szkoły. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli  w zajęciach,
w  ramach których poznali wady i zalety znanych technologii wytwarzania energii elektrycznej, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni jądrowych. Prowadzący wyjaśnił uczniom dlaczego wskazana jest budowa elektrowni jądrowej w Polsce, co to jest mix energetyczny i dlaczego należy ograniczać emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.
Zajęcia przebiegały w miłej, naukowej atmosferze, a po zakończeniu ostatniej części Pan dyrektor Jacek Zawodny podziękował prowadzącemu w imieniu społeczności uczniowskiej za ciekawe ich przeprowadzenie. Wyraził też nadzieję, na kolejne spotkanie, które mogłoby się odbyć w murach Politechniki Poznańskiej.   Pan dr inż. z kolei podzielił się
z nami na zakończenie swoimi refleksjami związanymi również z powrotem po latach do swojej szkoły : „Cieszę się, że mogłem w ramach tego projektu, wrócić po latach do szkoły podstawowej, której jestem absolwentem. Jestem mile zaskoczony aktywnością uczniów w czasie zajęć. Prowadzona dyskusja była żywa co wskazuje na duże zainteresowanie młodzieży poruszanymi na zajęciach zagadnieniami. Uważam, że edukacja młodego pokolenia w zakresie energetyki jądrowej jest dobrym krokiem, który zmieni nastawienie społeczności podczas realizacji tego typu inwestycji w Polsce”.