MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ „KOCHAM CIĘ POLSKO!”
2 marca 2019
Redaktor

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ „KOCHAM CIĘ POLSKO!”

27 lutego 2019 roku uczniowie z naszej szkoły: Matylda Nabzdyk, Jeremiasz Talaga, Magdalena Warczak, Olaf Kamiński, Agata Maciejewska i Lena Wojdała uczestniczyli w międzyszkolnym turnieju „Kocham Cię Polsko!” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.

Turniej wzorowany był na programie telewizyjnym „Kocham Cię Polsko!”, ale dostosowany został do możliwości uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Podczas turnieju rywalizowały ze sobą dwie drużyny składające się z sześciu zawodników z różnych szkół. Zawodnicy uczestniczyli w ciekawych konkurencjach np. „Powtórka z literatury”, „Kim kto jest?”, „Kalambury”, „Koło fortuny” i wykazywali się wiedzą o naszej ojczyźnie oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Po podliczeniu punktów wręczono nagrody książkowe i dyplomy. Pierwsze miejsce zdobyła grupa czerwonych serduszek, a drugie miejsce białych.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę.