IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
3 marca 2019

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY „ŚWIAT DZIECIĘCYCH WIERSZY”

1 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „ŚWIAT DZIECIĘCYCH WIERSZY” dla klas II-III. Wzięło w nim udział 18 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Test, z którymi zmagali się uczestnicy konkursu, zawierał zadania zamknięte i otwarte. Wszyscy biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dużą znajomością wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Danuty Wawiłow. Każdy  otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu, uczestnicy  zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem.

Konkursowe jury, którego przewodniczącą była pani Janina Sierszuła,  wyłoniło zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni dyplomami, zestawami książek i upominkami. Oto wyniki:

I miejsce  – Zuzanna Naskręt   SP Nr 1   Koźmin Wlkp.

II miejsce –  Martyna Klause SP  Mokronos

Grzegorz Ulka SP Nr 3  Koźmin Wlkp.

III miejsce –Aleksandra Sobańska SP Nr 3  Koźmin Wlkp.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Tekst i zdjęcia:

Mariola Szkudlarek