Memoriał Urszuli Marciniak 2019
6 marca 2019
Redaktor

We wtorek 5 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do Memoriału Urszuli Marciniak, czyli otwartych zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

Uczniowie startowali indywidualnie w kategoriach Beniamin oraz Kadet. Osoby z najlepszymi wynikami w eliminacjach w swoich kategoriach zostaną zaproszone do udziału w Finale Memoriału. Podczas finału w trzech rundach zostaną wyłonieni uczestnicy Wielkiego Finału do którego zostanie zakwalifikowanych 10 najlepszych Uczestników z każdej z kategorii.

Zadania zarówno eliminacyjne, jak i finałowe to łamigłówki diagramowe typu: piramidy (wieżowce), lampki, wielokropki, łamigłówki architekta, kakuro, sudoku (klasyczne lub zmodyfikowane).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i czekamy na wyniki