“Krotoszyński Dąb”
11 marca 2019
Redaktor

“Krotoszyński Dąb”

7 marca 2019 roku, w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, odbyła się dziesiąta gala wręczenia Nagród Starosty Krotoszyńskiego “Krotoszyński Dąb”. Nagroda ta  przyznawana jest za szczególne zasługi na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Krotoszyńskiego w pięciu kategoriach:
1) nauka, kultura
2) działalność gospodarcza
3) działalność społeczna
4) sport
5) oświata
O przyznaniu nagród „Krotoszyński Dąb” za rok 2018 decydowała 20-osobowa kapituła. Są to radni –  reprezentanci Zarządu i Rady Powiatu, przedstawiciele lokalnych mediów, a także wszyscy laureaci nagrody z poprzedniego roku. W kategorii SPORT Koźmin Wlkp. reprezentowała uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 – Julia Damasiewicz, zgłoszona do Nagrody przez Burmistrza Miasta i Gminy Pana Macieja Bratborskiego. Julia znalazła się wśród trójki nominowanych razem z Klubem Olimpiad Specjalnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Borzęciczkach oraz Dawidem Kujawskim – LAB Krotoszyn. Laureatem w kategorii SPORT został Klub Olimpiad Specjalnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Borzęciczkach.