Święto Matematyki
20 marca 2019
Redaktor

Święto Matematyki –  gościnnie w Szkole Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wielkopolskim

      Rok 2019 to wyjątkowy czas dla matematyki. 20 grudnia 2018 roku Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki – “w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa”.
      Podczas pracy z uczniami na lekcjach matematyki oraz informatyki staramy się rozwijać zainteresowania i umiejętności uczniów. Ku zaspokajaniu dziecięcej ciekawości poznawania świata, potrzeby dostrzegania zastosowania matematyki w otaczającym świecie, realizujemy projekty, bierzemy udział w różnorodnych świętach czy prowadzimy zajęcia rozwijające dziecięce pasje. Dzięki zaproszeniu pani Alicji Gawrońskiej, nauczycielki matematyki z wieloletnim stażem pracy i bogatym doświadczeniem zawodowym, troje uczniów naszej szkoły mogło uczestniczyć w bardzo ciekawych rozgrywkach łamigłówkowych (Matematyczny EscapeRoom) w ramach Święta Matematyki w Szkole Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wielkopolskim. Aleksandra Kowalska i Dominika Zawodna – uczennice klas V oraz Alan Ratajczyk – uczeń klasy IV mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne podczas pracy w grupach. Rozwiązywali ciekawe zagadki, łamigłówki matematyczne, które miały doprowadzić ich do otwarcia skrzyni ze skarbem.
      Dziękujemy organizatorce – pani Alicji, za miło i kreatywnie spędzone popołudnie. A czytelników zapraszamy na kolejne artykuły poświęcone MATEMATYCE w Naszej Szkole.
Tekst i foto: Anna Wybierała i Elżbieta Wojtkowiak