FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO “MATEMATYKA BEZ PAMIĘTNIKA”
1 kwietnia 2019
Redaktor

Uczennica klasy VIIIa Damaris Rolnicka wzięła udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez pamiętnika”. Celem konkursu jest poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Etap finałowy odbył się na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Damaris zakwalifikowała się do tego konkursu z wynikiem 90% poprawnych odpowiedzi.

WIELKIE GRATULACJE DLA DAMARIS I PODZIĘKOWANIA ZA GODNE REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY, bo jak warto podkreślić w finale wzięło udział 157 uczniów spośród 1159 biorących udział w etapie szkolnym (z około 80 różnych szkół podstawowych naszego województwa).

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez: Panią Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską, Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Pana Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu – Panią Elżbietę Leszczyńską.