Spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem
28 maja 2019
Redaktor

Spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem

W piątkowy poranek, 24 maja dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Tomaszem Szwedem – autorem książek dla dzieci: Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce, Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce, Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce , Wiosna w Klinice Małych Zwierząt  w Leśnej Górce.

 Spotkanie miało miejsce w koźmińskiej Bibliotece Publicznej w ramach XVI Tygodnia Bibliotek. Tomasz Szwed to również znany kompozytor, piosenkarz country i folk, psychoterapeuta,  członek zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Na samym początku  autor zaskoczył młodych uczestników niekonwencjonalnym powitaniem: „Chwała zielonym lasom!”, które używane jest przez książkowych bohaterów z Leśnej Górki.  Na takie pozdrowienie należy oczywiście odpowiedzieć: „I czystej wodzie chwała!”, co wszyscy skwapliwie uczynili   Autor z niezwykłą ekspresją czytał fragmenty swoich książek oraz opowiadał, co ciekawego można zobaczyć w lesie. Atrakcyjnym elementem spotkania były muzyka i śpiew. Pan Tomasz śpiewał wesołe piosenki o zwierzętach, w czym ochoczo pomagali mu uczniowie, wykonując razem z nim wpadający w ucho utwór pt. „Panie bobrze” oraz  „Ptasią piosenkę”. Nie zabrakło także różnych wesołych zabaw np. „Łap kolory” czy „Łap piórka” – odgadywanie, z jakich drzew są prezentowane liście i zabawy ruchowe z piórami ptaków. W nagrodę pan Tomasz obdarował dzieci naklejkami z wesołymi zwierzakami.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i umożliwienie nam uczestnictwa w ciekawym spotkaniu autorskim.

Tekst: Monika Raś

Zdjęcia: Beata Chojnicka, Monika Raś