Spektakl profilaktyczny “LOL”
5 czerwca 2019
Redaktor

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY „LOL”

W dniu 03.06.2019 r. uczniowie klas VII wzięli udział w spektaklu przygotowanym przez Teatr FORM.ART z Łodzi pt.: „LOL”.

Głównym tematem spektaklu była przemoc, która jak wiemy, może przybierać różne formy – coraz częściej mówi się o przemocy psychicznej. Znęcanie się słowne to równie groźne, choć mniej widoczne zjawisko, na które nie wolno dawać przyzwolenia. Nie towarzyszą im siniaki czy zadrapania, ale głębokie rany w sercu i w psychice, które rzutują na całe życie. Takie doświadczenia mogą być tragiczne w skutkach.

Tytuł przedstawienia nawiązuje do popularnego wśród młodzieży zwrotu „LOL” (z ang. Laughing out loud), co oznacza „śmieję się głośno”. Często młodzież stosuje ten zwrot sprzecznie z jego znaczeniem, traktując go jako synonim słowa „kretyn” oraz jako pretekst do wyśmiewanie kogoś.