Finał konkursu”Internetowa Liga Łamigłówkowa”
16 czerwca 2019
Redaktor

W dniach 10 – 11 czerwca 2019 r. 2 uczennice naszej szkoły udały się do stolicy Podlasia, aby wziąć udział w  finale konkursu “Internetowa Liga Łamigłówka”.  W czasie wyprawy „na koniec świata” (jak określiła pani Przewodnik) zwiedziłyśmy najciekawsze okolice Białegostoku: Kruszyniany – osadę tatarską, Silvarium (ogród  leśny) w Puszczy Knyszyńskiej i Supraśl. W miejscowości, gdzie odbywał się  finał, Białymstoku zobaczyliśmy m. in. pałac i park Branickich, a także  rynek Kościuszki.

Finał konkursu  organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM odbył się w dniu 11 czerwca 2019 r. na Politechnice Białostockiej. Gratulacje dla Weroniki Ratajczyk i Kingi Szymury, które dzielnie przeszły przez dwa etapy finału. W czasie oczekiwania na kolejne etapy nauczyciele i uczniowie zostali zapoznani przez Rajmunda Stasiewicza, pracownika Politechniki Białostockiej z grami m. in. Dixit oraz Set. Po finale uczestnicy wzięli udział w Interaktywnej wystawie “Matematyczny poCiąg”.

Dla wszystkich uczestników wyjazd był wspaniałą przygodą, nie tylko matematyczną.