ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
6 września 2019
Redaktor

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Ponownie zabrzmiał szkolny dzwonek w Koźmińskiej Jedynce, zapraszając w swe progi wypoczęte po wakacjach dzieci. Oficjalna inauguracja rozpoczęła kolejny rok wytężonej pracy. Zebranych uczniów wraz z rodzicami powitał dyrektor placówki Jacek Zawodny, żywiąc nadzieję, iż nowy rok szkolny będzie obfitował w jak najwięcej szczęśliwych wydarzeń.

Po krótkim przemówieniu rozpoczęła się część artystyczna. Wierszem i piosenką uczniowie pokazali, iż w Jedynce nikt nie będzie się nudzić, a szkoła jest otwarta i przyjazna dla wszystkich. Nie zabrakło też akcentu patriotycznego. Dzieci pamiętały o tych, którym 80 lat temu nie było dane rozpocząć nauki.

Przywitano także pierwszoklasistów, którzy wraz z Rodzicami po raz pierwszy przybyli w mury szkolne. Nieco stremowani, ale podekscytowani, przywitali się z nowymi wychowawcami i przeszli do swych klas.
Po zakończonym apelu wszyscy uczniowie udali się do klas na krótkie spotkanie organizacyjne, by później wziąć udział we Mszy Św.

Tekst i fot. Maria Mazurowska