EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
23 września 2019
Redaktor

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH- LEKCJE PRZEZ SKYPE

Z okazji Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w lekcjach języków obcych przez Skype’a. Lekcje te są organizowane przez Instytuty Kultury oraz Ambasady działające w ramach Stowarzyszenia Narodowych Instytucji Kultury Unii Europejskiej (EUNIC) w Warszawie, we współpracy z Komisją Europejską i co roku cieszą się ogromną popularnością. Do końca września w polskich szkołach odbędzie się 80 takich lekcji.
Dziewczyny z klasy VIII b uczyły się języka słowackiego z panią Lydią Ostrowską rodowitą Słowaczką, a klasa VI c poznała podstawy języka rumuńskiego na lekcji z panem Józefem Palankiewiczem – tłumaczem języka rumuńskiego z Rumuńskiego Instytutu Kultury. Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze informacje związane z Rumunią i Słowacją, językami rumuńskim i słowackim. Nauczyli się prostych zwrotów przydatnych w codziennej komunikacji poprzez ćwiczenia. Nauka przebiegała w radosnej atmosferze, towarzyszyło jej mnóstwo pozytywnych emocji, a uczniowie wyszli z klasy bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie.