Lekcja z Amerykaninem
23 września 2019
Redaktor

Lekcja z Amerykaninem

W dniu 17 września, na zaproszenie Pana dyrektora Jacka Zawodnego, gościł Chris Carlisle. Chris przyleciał z Kalifornii i przez kilkanaście dni przebywał w Wielkopolsce, m.in. w Jarocinie i Koźminie Wielkopolskim. Warto dodać, że Chris Carlisle był w latach 1991-93 w Polsce w ramach Korpusu Pokoju, ucząc języka angielskiego. Po przyjeździe do Koźmina Wielkopolskiego najpierw zwiedził miasto, a następnie szkołę. Podczas kilkugodzinnego pobytu poprowadził 3 lekcje z uczniami klas VII i VIII, w których brały udział również nauczycielki języka angielskiego panie Sylwia Gołąbek i Paulina Janicka. Chris Carlisle miał również spotkanie z nauczycielami, a podczas długiej przerw pokazał uczniom grę frisbee. Podczas zajęć młodzież mogła doskonalić swój język angielski. Na zakończenie pobytu udzielił wywiadu Gazecie Lokalnej Krotoszyn. Dyrektor Jacek Zawodny podziękował gościowi za przeprowadzenie lekcji i przybliżenie kultury amerykańskiej.