Rekordzista Księgi Guinessa w “Jedynce”
23 września 2019
Redaktor

Rekordzista Księgi Guinessa w “Jedynce”

W środę, 18 września, z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. spotkał się Janusz Chomontek. Dzieci wspaniałe się bawiły, obserwując pokaz jego niezwykłych umiejętności. Janusz Chomontek to wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu rozmaitych piłek. Jest członkiem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. Na początku swojej kariery sportowej był piłkarzem Gwardii Koszalin i Zawiszy Grzmiąca. Nigdy jednak nie osiągał sukcesów w futbolu. Ale za to ma wielkie osiągnięcia w żonglowaniu. Pobił m.in. rekord Diego Maradony w żonglowaniu piłką. Słynny Argentyńczyk zanotował 7 tysięcy podbić, a wynik Chomontka to 35 tysięcy! Pokonał dwukrotnie trasę maratonu warszawskiego z piłką – czas przejścia to 8 godzin i 30 minut. Piłka ani razu nie spadła na ziemię. W Hiszpanii podczas wystawy Expo żonglował piłką w kwadracie 5×5 m przez 16 godzin. Z kolei w trakcie programu 5-10-15 podbił piłeczkę ping-pongową 12 tysięcy razy. Podczas wizyty w Koźminie Wlkp. dzieci chętnie zadawały pytania o jego umiejętności. Janusz Chomontek powiedział, że jego sukcesy wzięły się z bardzo ciężkiej pracy i codziennych treningów, które trwały latami. Zachęcał również uczniów do uprawiania sportu dla zdrowia i czystej przyjemności.

Tekst i fot. Michał Kobuszyński, Gazeta Lokalna Krotoszyn