EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
3 października 2019
Redaktor

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy  26 września, a także w tygodniach poprzedzających i następnych, w całej Europie organizowane są kursy językowe, gry, debaty, konferencje, programy radiowe, konkursy i inne imprezy dla każdego. Jedynka przyłączyła się do obchodów tego święta.
W piątek 27 września uczniów przywitały korytarze ozdobione flagami, plakatami propagującymi naukę języków oraz napisy w różnych językach obcych.  W trakcie przerw uczniowie mogli wziąć udział w licznych atrakcjach: odgadnąć na podstawie flagi państwo i otrzymać naklejkę, sprawdzić swoją wiedzę w quizie na temat krajów europejskich oraz zagrać w anglojęzyczną wersję popularnej gry Dobble. Z pokoju zagadek czyli Escape Room musieli wyjść uczniowie klasy 5, oczywiście po rozwiązaniu wszystkich zadań i znalezieniu klucza. Ponadto było malowanie twarzy flagami europejskimi oraz konkurs „Znajdź hasło w języku obcym” – uczniowie musieli odnaleźć ukryte w całej szkole hasła napisane w różnych językach m.in. tureckim, niemieckim, szwedzkim czy czeskim. Spośród wszystkich uczestników zabawy zostały rozlosowane nagrody: książeczki w języku angielskim i długopisy.