WSPÓŁPRACA KOŹMIŃSKICH SZKÓŁ
5 października 2019
Redaktor

Koźmińscy uczniowie klas VII ze szkół podstawowych – SP nr 1 i SP nr 3 – wraz z nauczycielami, współpracowali ze sobą realizując projekt eTwinning “Przez kroplę do źródła” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Uczniowie opracowali informacje o św. Franciszku z wykorzystaniem aplikacji WriteReader oraz zaprojektowali znaczek – naklejkę związaną ze znaczeniem wody w życiu człowieka. Ponadto przygotowali zadania dotyczące objętości, litrów, mililitrów, sposobów na oszczędzanie wody, plakaty graficzne w Canva, rysunki “Kropka pobudza kreatywność” – mój talent. Wykorzystali aplikację LearningApps przygotowując wykreślankę oraz aplikację Quizizz do opracowania quizu o św. Franciszku. Wzięli udział w konkursie fotograficznym – magia kropli, publikując zdjęcia na padlecie. Wszyscy podsumowali projekt graficznie oraz podali sposoby oszczędzania wody pracując w chmurze na dysku Google.

Ponadto uczniowie posłużyli się kodami QR umieszczonymi w kropkach. Naszym zadaniem było wygenerowanie kodu i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące własności figur geometrycznych. Wykorzystaliśmy kod matematyczny do odczytania hasła i zaszyfrowania sentencji słynnego francuskiego matematyka i filozofa Kartezjusza. Przygotowaliśmy prace z wykorzystaniem procedur w Logomocji.

Wspaniały wspólny czas:)

https://docs.google.com/document/d/1Nu4MytXogzuvIL9PzHSI0CW8aYse38xVvQOD9wwjVDg/edit?usp=sharing

https://view.genial.ly/5d8121ad1280a80f49a10e52/presentation-przez-krople-do-zrodla

https://padlet.com/Franciszka/onyrlu2sddim