POCIĄG DO WOLNOŚCI
14 listopada 2019
Redaktor

POCIĄG DO WOLNOŚCI

Pod takim hasłem uczniowie klas VII a i VII b przybliżyli całej społeczności szkolnej drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości. Podczas występów artystycznych zatrzymaliśmy się na stacji NIEWOLA, wspominając rozbiory Polski; na stacji POWSTANIA, przywołując w pamięci bohaterów, którzy pełni odwagi i męstwa walczyli o wolną Polskę. Kolejną stacją w tej podróży do przeszłości, była I WOJNA ŚWIATOWA – dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu Polaków, nasz naród odzyskał niepodległość, a my, w naszej podróży dotarliśmy do ostatniej stacji: WOLNOŚĆ. Naszą drogę ubarwiły dwa filmy: Gra o niepodległość i Odkryj Polskę. Uroczystość niewątpliwie uatrakcyjnił występ szkolnego zespołu wokalnego pod opieką p. Marcina Ziętkiewicza.

Ponadto rozstrzygnięte zostały konkursy:

  • “Zbieramy zużyte baterie”
  • “Wirus komputerowy” zorganizowany w ramach Europejskiego Miesiąca Bezpieczeństwa Cybernetycznego

Laureatami tego konkursu wykonując najlepsze prace zostali:

I miejsce – Michał Bierła

II miejsce – Eryk Siennicki

III miejsce – Kamil Balcerek, Janek Nowakowski, Jeremiasz Talaga

  • “Genius Logicus” to najbardziej popularny międzynarodowy konkurs logiczny odbywający się w 16 państwach. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań logicznych, łamigłówek i rebusów.

Certyfikaty otrzymali:

Michał Kieliba kl. VIII b

Weronika Zawodna kl. VIII b

Oskar Marciniak kl. VII b

Na koniec p. Dyrektor wręczył podziękowania uczniom naszej szkoły w imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu za zaangażowanie w propagowaniu idei honorowego krwiodawstwa.

I. Weichbrodt, M. Raś, P. Janicka

Zdjęcia: Sylwia Gołąbek