Warsztaty – Karty Grabowskiego
22 listopada 2019
Redaktor

W dniu 19 listopada br. w naszej szkole odbyły się warsztaty prezentujące, jak wykorzystać Karty Grabowskiego na lekcjach, zajęciach dodatkowych, indywidualnych, rewalidacyjnych oraz w świetlicy. Szkolenie prowadziła pani Beata Chudziak – Certyfikowana Trener Kart Grabowskiego. Podczas trwających 6 godzin praktycznych warsztatów, nauczyciele zaznajomili się zarówno z  ogólną metodyką pracy z kartami w szkole, jak i poznali gry o różnym stopniu trudności. Dzięki aktywnemu udziałowi we wszystkich prezentowanych grach i możliwości wcielenia się w role uczniów, nauczyciele będą mogli w dowolny sposób na swoich lekcjach stosować  produkty należące do serii Kart Grabowskiego: Tabliczka Mnożenia, Dodawanie i Odejmowanie, Gry Logiczne oraz Bączek Matematyczny Piruet.

Niektóre propozycje przedstawione na warsztatach pokazały jak wykorzystać Karty poprzez zabawy ruchowe i aktywność, co spodoba się wielu dzieciom, którym nauka kojarzy się z mozolnym i nudnym siedzeniem. Pośród gier można znaleźć bardziej dynamiczne i spokojniejsze, proste oraz bardziej skomplikowane o różnym stopniu trudności.

Karty Grabowskiego zostały wymyślone, by wspomóc dzieci i uprzyjemnić im naukę tabliczki mnożenia, dodawania i odejmowania, logicznego i strategicznego myślenia. Lecz Karty Grabowskiego służą nie tylko do nauki, to przede wszystkim przyjemna zabawa, wciągająca rozrywka.

 

Więcej informacji: https://kartygrabowskiego.pl/

 

Tekst: A. Maryniak

Foto: Paulina Janicka, M. Raś, A. Maryniak