Pix Programming Challenge
6 grudnia 2019
Redaktor

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach międzynarodowego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży Pix Programming Challenge, który przeprowadzany jest za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

W Eliminacjach wzięło udział 8 uczniów, w tym sześcioro uczestników projektu Centrum Mistrzostwa Informatyki. Uczestnicy na rozwiązanie 20 zadań mieli czas od 25 listopada godz 9:00 – 29 listopada godz. 21:00.

Miło nam poinformować, że uczeń kl. IV a Przemysław Pietrzak zakwalifikował się do półfinałów, które odbywały się w dnia 5 grudnia 2019 r.

Gratulujemy i niecierpliwie czekamy na wyniki