Sleeveface – ubierz się w książkę
15 grudnia 2019

PROJEKT SLEEVEFACE – CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

Sleeveface – co to jest? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki, bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące zabawne i kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.Termin sleeveface powstał w kwietniu 2006 i został upowszechniony przed Johna Rostrona i Carla Morrisa, w wersji winylowej, w publikacji o tej samej nazwie.Samo zjawisko powstało wcześniej, zwłaszcza
z wykorzystaniem płyt winylowych i oczywiście upowszechniło się za sprawą mediów społecznościowych.

Zapraszamy do obejrzenia sleeveface z książką zorganizowanego w naszej szkolnej bibliotece.Udział w nim wzięli uczniowieklas VIII, którzy zaprezentowali nowości czytelnicze zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanej okładki sięgniecie po nowe książki z naszej biblioteki  i zechcecie je bliżej poznać!