XV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych
18 grudnia 2019
Redaktor

XV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

W piątek 13.12.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. odbył się XV Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych i szóstych. Jego celem było rozwijanie zainteresowań, pobudzanie do własnej pracy nad doskonaleniem różnych sprawności językowych oraz poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Test wyboru obejmował zagadnienia leksykalno-gramatyczne oraz podstawowe wiadomości kulturowo – krajoznawcze z obszaru krajów anglojęzycznych, a także zrozumienie tekstu czytanego.
Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z klas V i VI, którzy w eliminacjach szkolnych otrzymali najwyższy wynik na teście tj.: Szymon Paradysz z klasy Va, Jakub Kęsy z Vc , Jakub Rąplewicz z klasy VI b oraz Jakub Troczyński z klasy VI c.
Uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca na podium.
Szymon Paradysz z klasy V a zajął pierwsze miejsce w kategorii klas V, natomiast Jakub Rąplewicz z klasy VI b trzecie miejsce w kategorii klas VI.
Laureatom oraz uczestnikom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia oraz nieustannej wytrwałości w ich dalszym rozwijaniu swojej pasji do języka angielskiego.