PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS I
24 stycznia 2020
Redaktor

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS I

W czwartek 23 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I a i I b  na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Biblioteka to  miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie ułożyli zasady zachowania obowiązujące w bibliotece, odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów bajek, baśni i wierszy. Wysłuchali pięknie przeczytanych przez panią Magdalenę Dubisz, wierszy Juliana Tuwima oraz wysłuchali piosenek: „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” i „Szybko” D. Wawiłow. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po  wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki  uczniowie klas I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.Następnie już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali  zakładki do książek  oraz ulotki z informacjami o pozytywnym wpływie czytania i co warto czytać.

Monika Raś

Magdalena Dubisz