„Chronimy zwierzynę drobną”
19 lutego 2020
Redaktor

Podsumowanie  konkursu

„Chronimy zwierzynę drobną”

W niedzielę 16 lutego 2020 r. na strzelnicy myśliwskiej w Krotoszynie odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego „Chronimy zwierzynę drobną”. Celem konkursu była popularyzacja działań na rzecz środowiska naturalnego, takich jak ochrona zwierzyny drobnej: zając, bażant, kuropatwa oraz propagowanie różnych form i sposobów ochrony przyrody. Konkurs zorganizowały koła łowieckie z terenu powiatu z krotoszyńskiego, pod patronatem starosty krotoszyńskiego.

Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w tym przedsięwzięciu i wykonali ciekawe prace plastyczne, które zostały zaprezentowane w czasie spotkania w lesie. Wszyscy  autorzy prac zostali nagrodzeni pięknymi upominkami.

Tradycyjnie było ognisko, smażenie kiełbasek, pogadanki o przyrodzie leśnej i inne atrakcje. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą imprezę na łonie natury.

                                                                                                  Klub Młodego Ekologa „Krokus”