Projekt – latawiec
12 marca 2020
Redaktor

Latawiec w kształcie rombu

To aktywność matematyczna zrealizowana wśród uczniów klas V a i V b. Już czwarty raz zachęciłam moich uczniów do wykonania latawcy w kształcie rombów. Dzieci, z pomocą rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz innych osób wykonały w domu przepiękne latawce, które wypełniły nasze szkolne korytarze.

Projekt miał na celu utrwalenie wiedzy o rombach – czworokątach o równych bokach, których przekątne przecinają się w połowie pod kątem prostym. Uczniowie mieli zwrócić szczególną uwagę na własności figury, estetykę wykonania pracy oraz stworzyć swój niepowtarzalny latawiec zgodnie z indywidualnym pomysłem.

I tu efekty przerosły moje oczekiwania. Obecni piątoklasiści stanęli na wysokości zadania. Poziom wykonanych prac w tym roku okazał się bardzo wysoki. Za co bardzo dziękuję wszystkim uczniom oraz osobom, które wsparły dzieci w projekcie. To wsparcie jest bardzo ważne w procesie edukacyjnym dziecka.

Mam nadzieję, że przyjęta forma zdobywania wiedzy przypadła dzieciom do gustu. Zachęcam wszystkich do udziału w kolejnych zadanych projektach.

Tekst i fotografie: Anna Wybierała