KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
19 marca 2020
Redaktor

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

W związku z zapytaniami dotyczącymi nauki zdalnej Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów, z którymi również rodzice mogą się zapoznać:

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

Ministerstwo podaje, że: „W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu.” I to właśnie zostało zalecone nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim na podstawie Zarządzenia Nr 17/2019/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim z dnia 13 marca 2020r. w sprawie czasowego zamknięcia placówki oraz pracy zdalnej pracowników.

Ministerstwo Edukacji Narodowej rekomendowało wykorzystanie w tym celu:

  • dziennika elektronicznego,
  • strony internetowej szkoły,
  • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

I tak właśnie funkcjonuje nasza placówka oświatowa.

Uważam za niestosowne straszenie Dyrektora szkoły Wojewodą Wielkopolskim czy Ministerstwem Edukacji Narodowej. Proszę nie wysyłać takich informacji za pośrednictwem komunikatora messenger czy sms. Niektórzy z rodziców dzwonią czy piszą i nie chcą się przedstawić. Informuję, że na anonimy nie odpowiadam. Przypomnę, że podałem Państwu również własny numer, ale tylko po to, aby można było się kontaktować w ważnych sprawach.

Szczególnie istotne w obecnej sytuacji jest bezpieczeństwo i z tym musimy sobie poradzić wszyscy. Rozumiem Państwa problemy i staram się na bieżąco reagować i odpowiadać. Tyle tylko, że pozostałem sam z laptopem i telefonem, pracując po kilkanaście godzin dziennie w domu. Informuję, że będę to robił nadal, kiedy trzeba będzie. Jednak proszę o wyrozumiałość, bo nie zawsze i w danej chwili mogę od razu odpowiedzieć. Część informacji wymaga potwierdzenia i jest ich bardzo dużo.

Ponadto kolejny raz przypominam, że sprawy można załatwić za pomocą poczty elektronicznej, wysyłając wiadomość na adres szkoły:  sekretariat_sp1@wp.pl

Pozostaję do Państwa dyspozycji i na pewno na bieżąco będę Was informował. Życzę spokoju i zdrowia!

 

Dyrektor szkoły

Jacek Zawodny