Wspomnienie
1 kwietnia 2020
Redaktor

Wspomnienie

Dzisiaj dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. W dniu 01 kwietnia br. odeszła z naszego grona Hanna Frankowska (24.04.1969-01.04.2020). Hania ukończyła Studium Nauczycielskie w 1990 r. i od września tego roku rozpoczęła swoją pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim. W 2004 roku obroniła pracę magisterską na kierunku pedagogika. Przez wiele lat była pedagogiem, ucząc wychowania fizycznego i prowadząc zajęcia sportowe z piłki ręcznej. Dała się poznać jako osoba z pasją, wzorowa wychowawczyni dzieci i młodzieży oraz wybitna instruktorka piłki ręcznej. Ze swoją „Jedynką” była związana przez 30 lat pracy dydaktycznej. Zawsze chętnie udzielała się społeczne m.in. w Klubie Honorowych Dawców Krwi. Była skromną, pomocną i pracowitą osobą. Jej pasją była szkoła i nauka piłki ręcznej. Poświęciła się temu bezgranicznie. Śmiem twierdzić, że „Jedynka” była Jej drugim domem, a piłka ręczna drugim dzieckiem.

Kiedy w lutym 2018 roku cała społeczność Koźmina Wielkopolskiego zaangażowała się w zebranie środków na leczenie naszej Koleżanki, zorganizowano koncert „Walentynka dla Hani”. Był to piękny gest mieszkańców naszej gminy. Wtedy wypowiedziałem słowa, że ten najważniejszy mecz ma dopiero przed sobą. Obiecałem, że podam Jej piłkę osobiście kiedy do nas wróci i rozpoczniemy kolejną połowę. Ciągle zaskakiwała mnie nowymi zagrywkami i podaniami. Wiem, że na boisku i poza nim, kiedy zmagała się z chorobą nowotworową, walczyła do końca. Próbowała wygrać ten mecz, chociaż miała niełatwego przeciwnika.

To ona wprowadzała mnie przez wiele lat w arkana sportu szkolnego i pomagała kształtować sportowe pokolenia dzieci i młodzieży. Wspólnie i często graliśmy w tej samej drużynie m.in. kiedy zakładaliśmy Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. Dzięki Jej wsparciu i zaangażowaniu odbyliśmy długą i sportową drogę. Chociaż ten mecz się już zakończył, to piłka pozostaje nadal w grze.

Haniu, spakowałaś już swój plecak i udałaś się na wieczne wakacje. Wypłynęłaś w morze, które uwielbiałaś. Wierzę, że kiedyś będzie nam dane dokończyć to, co zaczęliśmy wspólnie na Ziemi.

Ostatnie pożegnanie Hani odbędzie się 03.04.2020 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Trójcy w Koźminie Wielkopolskim, a później odprowadzona zostanie na miejsce wiecznego spoczynku.

Spoczywaj w pokoju!

Dyrektor szkoły

Jacek Zawodny