15 kwietnia – Światowy Dzień Sztuki
16 kwietnia 2020
Redaktor

15 kwietnia – Światowy Dzień Sztuki

Sztuka towarzyszy nam praktycznie od samego początku cywilizacji ludzkiej. To sposób na to, by zachwycić, wzruszyć, zrelaksować. W Światowy Dzień Sztuki warto wybrać się do teatru, kina albo opery i zasmakować „kultury”. Jednak, jeśli jest to niemożliwe, proponujemy, by to sztuka zawitała do naszych domów. Może to być wspólnie obejrzany dobry film lub krótki spektakl w telewizji czy Internecie. Może to być także wyrażanie siebie w różnego rodzaju sztukach plastycznych czy technicznych.

Z okazji Światowego Dnia Sztuki, który miał miejsce 15 kwietnia, uczniowie Jedynki wykonywali różnorodne prace plastyczne lub techniczne o tematyce wiosennej. Ich dzieła możemy podziwiać w poniższej galerii. Cieszymy się, iż znajdują się w niej różnorodne prace – wyklejanki z plasteliny, rysunki kredkami i ołówkiem, a nawet motyle z orgiami i rzeźby.

Brawo, nasi zdolni uczniowie.