LIST DYREKTORA DO DZIECI, RODZICÓW I NAUCZYCIELI
17 kwietnia 2020
Redaktor

Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice i Nauczyciele,

Piszę do Was już kolejny raz. Śledzicie zapewne na bieżąco co się dzieje w Polsce i na świecie. Nie muszę mówić, że to trudny czas dla nas wszystkich. „Niewidzialny wróg” jest już prawie wszędzie i przyszło nam się z nim zmierzyć. Już od ponad miesiąca mamy zdalną naukę i nasza aktywność przeniosła się do „wirtualnej sieci”. Brakuje nam codziennej aktywności. To bardzo trudne do zniesienia. Wiem o tym doskonale.

Jest to  nowa,  nieznana dotąd sytuacja, która wiąże się z  olbrzymim lękiem i poczuciem zagrożenia.  Niepokój wzbudza stan, który ogarnął część społeczeństwa, objawiający się wzmożonymi zakupami spożywczymi i widokiem ludzi w maseczkach. Dodatkowo codziennie docierają doniesienia o osobach zarażonych.

Przypominam, że uruchomiliśmy dla Was wsparcie, podczas którego możecie uzyskać pomoc, gdy nie macie z kim porozmawiać, a coś Was bardzo martwi lub z czymś sobie nie radzicie. Do Waszej dyspozycji jest pedagog szkolny.

Wiem, że czasami potrzeba rozmowy, wskazówki, porady i wysłuchania. Stąd uruchamiam bezpłatne porady dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli. W każdy wtorek i środę w godz. 17.00-18.00 od 17.04 do 15.05.2020 r. możecie uzyskać wsparcia pod numerem tel. 722 398 471 bądź on-line (Messenger, WhatsApp, Skype). Porad udzieli Lidia Wasielak, która jest pedagogiem i socjoterapeutą. Od wielu lat związana z poradnictwem i pracą z dziećmi oraz dorosłymi.

Bardzo gorąco Wam dziękuję za wszelką pomoc i zrozumienie, w chwili kiedy nikt z nas nie ma wpływu na obecną sytuację. Pamiętajcie, że rozsądek jest gwarancją bezpieczeństwa Waszych rodzin.Przerażenie i zdenerwowanie przekłada się na  lęk, stres i poczucie zagrożenia. Apeluję, jeśli my zachowamy spokój to osoby w naszym otoczeniu też będą spokojniejsze.

 Życzę Wam dużo zdrowia i spokoju.Z niecierpliwością oczekuję na Was w murach szkoły.

Dyrektor szkoły

Jacek Zawodny