ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
24 kwietnia 2020
Redaktor

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – to różnorodne akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Co roku, w szkołach, odbywają się lekcje związane z Dniem Ziemi, podczas których nauczyciele uwrażliwiają dzieci na problemy Ziemi oraz wdrażają do opieki nad planetą np. poprzez segregowanie śmieci, oszczędzanie wody itp.

W obecnej sytuacji tym bardziej jest to ważne, byśmy docenili naszą Ziemię i dbali o nią. W takich momentach tym bardziej doceniamy to, że możemy oddychać czystym powietrzem, że świeci słońce, że możemy wyjść na spacer do lasu. Zdjęcia nadesłane przez uczniów, prace plastyczne, wiersz lub filmy pokazują, jak ważna jest dla nas Ziemia.

M. Mazurowska

D. Bielawna

A. Maryniak