Kolejna pracownia komputerowa
25 maja 2020

Kolejna pracownia komputerowa

We wrześniu 2019 roku szkoła pozyskała 15 komputerów, które zostały przekazane podczas Święta Patrona Szkoły przez Zastępcę Dyrektora Panią Martę Daleszyńską z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu oraz byłego już Senatora a obecnie Wojewodę Wielkopolskiego Pana Łukasza Mikołajczyka.

Podczas pandemii koronawirusa komputery zostały zamontowane w Multimedialnym Centrum Bibliotecznym tworząc kolejną pracownię komputerową. Sala ma być również wykorzystywana do prowadzenia zajęć językowych. Dzięki ogromnemu wsparciu Rady Rodziców udało się zakupić nowe oprogramowanie, słuchawki z mikrofonem i karty sieciowe.

Ponadto szkoła bierze udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020. We wrześniu br. do szkoły trafi 25 tabletów, laptop i zestawy edukacyjne do prowadzenia zajęć z uczniami, m.in. aparaty cyfrowe, tablety graficzne, maty oraz roboty do kodowania i programowania.