“Słodycze dla Amelki” – z serca dla dziecka
1 czerwca 2020
Redaktor

Z serca dla dziecka

W dwie kolejne soboty 23 i 30 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim przeprowadzono akcję „SŁODYCZE DLA AMELKI”.

Amelka ma 8 lat i jest uczennicą kl. 1 a naszej szkoły. W lutym tego roku zachorowała na chorobę nowotworową – chłoniaka Hodgkina. Obecnie przebywa pod opieką Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantacji Pediatrycznej AM w Poznaniu, gdzie poddawana jest kolejnym cyklom leczenia intensywną chemioterapią. Zbiórka pomogłaby pokryć koszty leczenia tj. lekarstwa, zabiegi medyczne oraz rehabilitacyjne, pobyt w hostelu jak również transport do placówki leczącej.

A zaczęło się od słodkiej licytacji tortu żeby zasilić konto Amelki. Tak rozpoczęła się znajomość dyrektora szkoły Jacka Zawodnego z Anią Zawodną. Padł wspólny pomysł na sprzedaż słodkości. Mimo że mają to samo nazwisko to nie są rodziną. Jedyne co ich łączy, to że wszyscy wspólnie stanowią rodzinę pomocy dla małej Amelki. Ta iskra spowodowała i rozpaliła serca wielu ludzi dobrej woli: Rady Rodziców, pracowników szkoły, znajomych i tych, którzy chcieli dołożyć swoją cegiełkę pomocy dziecku.

Ciasta kruche, z kremem, torty, ciasteczka, chleby to pyszności upieczone i przygotowane zostały przez niezawodne Panie. Po słodkości ludzie przyjeżdżali z Poznania, Jarocina, Pogorzeli i całej gminy Koźmin Wielkopolski. Ciasta zostały też podarowane przez Piekarstwo Czwojda i Paterek oraz fan klub Lecha Poznań FC Koźmin. Swoje przetwory przekazała również Pracownia Kulinarna Damiana Szymury. Akcje wsparli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Koźminie Wielkopolskim wraz ze swoimi wychowawczyniami. Plakaty i etykiety wydrukował Zakład Aktywności Zawodowej w Koźminie Wielkopolskim.

Inicjatorka akcji Anna Zawodna napisała: „Kochani, coś co 2 tygodnie temu było tylko pomysłem w mojej głowie dzięki Wam stało się realne. Brakuje mi słów, by Wam podziękować – wszystkim razem i każdemu z osobna. Wspólnie – niemożliwe stało się możliwe. Z całego serca dziękuję Jackowi Zawodnemu za rady, pomoc, organizację, doświadczenie i ”niezawodność”. Ani Gościniak za dokonywanie cudów, Ewelinie Kurzawskiej i Ilonie Białek za wiarę we mnie, wsparcie i tłumaczenie, że ”w jeden dzień całego świata nie uratuje”. Mojemu nieZawodnemu mężowi Arturowi za wieczory przy piekarniku, kilogramy ciasta, pomoc i wsparcie chłopakom z fan klubu Lecha Poznań FC Koźmin za serca, które mają przeogromne mogłabym tak bez końca Was wymieniać. Dzięki współpracy ludzi o ogromnych sercach udało się stworzyć coś wspaniałego. Wspólna praca owocuje”.

W sumie udało się rozprowadzić ok. 700 szt. pojemników z ciastem. W ramach akcji “SŁODYCZE DLA AMELKI” przez dwie kolejne soboty udało się zebrać z ciasta kwotę 9.810 zł i zostanie wpłacona na konto zbiórki na pomagam.pl

„W tym miejscu chcę bardzo serdecznie podziękować, że byliście z Nami i nieśliście pomoc drugiemu człowiekowi w walce o powrót do zdrowia. To najpiękniejszy dar jaki można podarować dziecku, właśnie w Dniu Dziecka.” – Jacek Zawodny, dyrektor szkoły