„BREAKING THE DISTANCE”
20 listopada 2020
Redaktor

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT E-TWINNING „BREAKING THE DISTANCE” W JEDYNCE

Szczególna sytuacja w kraju i na świecie związana z pandemią spowodowała, że duży nacisk zaczęliśmy kłaść na dystans społeczny. Międzynarodowy projekt e-Twinning realizowany w Jedynce mający tytuł „Breaking the distance” – „Przełamanie dystansu” ma paradoksalnie pokazać jak skrócić ten dystans i zbudować relacje pomimo specyficznych realiów życiowych i barier przestrzennych pomiędzy młodymi ludźmi. W projekcie biorą udział trzy kraje Europy: Polska, Francja i Ukraina.

Projekt będzie realizowany przez cały rok szkolny w celu rozwijania umiejętności takich jak pisanie i mówienie w języku angielskim u nastolatków (11-13 lat). Najważniejszym celem projektu jest nawiązanie kontaktu, zawiązanie przyjaźni z partnerskimi szkołami. Uczniowie będą do siebie wysyłać pocztówki, nagrywać się, rozmawiać za pomocą kamerki internetowej i mikrofonu.

Klasa 7 a (8 osób) koresponduje ze szkołą z Francji (Szkoła w Maulevrier), 7c ze szkołą z Francji (Szkoła w Evreux), 7b ze szkołą na Ukrainie (Gimnazjum w Czerkasach). Uczniowie z klasy 7a i 7c już otrzymali pierwsze listy od swoich francuskich koleżanek i kolegów, nagrali film, w którym się przedstawili oraz zagrali w grę: „Zgadnij, kto jest kim”. Gra, która wzbudziła wśród uczniów ogromny entuzjazm polegała na odgadnięciu imion osób na zdjęciu oraz ich hobby. To zadanie wykonaliśmy bezbłędnie, w ramach rewanżu przygotowaliśmy taką samą grę dla naszych francuskich partnerów. Musimy przyznać, że było to dla nich nie małe wyzwanie, aby na podstawie wskazówek – połączyć imiona swoich korespondencyjnych przyjaciół ze zdjęciami.

Klasa 7b z uwagi na zdalne nauczanie w najbliższym czasie będzie wymieniać się ze swoimi ukraińskimi partnerami pocztówkami w formie online.

Możecie zobaczyć jak wygląda szkoła na Ukrainie. Poniżej zamieszamy link do filmu przedstawiającego Gimnazjum w Czerkasach:

Zapraszamy do śledzenia relacji z każdego etapu projektu.

Tekst: Sylwia Gołąbek