Kampania społeczna Idą Święta
18 grudnia 2020
Redaktor

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który powinien być nasycony dobrocią, miłością, spokojem, otwartością na drugiego człowieka. Nastrój ten podkreślają przystrojone różnokolorowymi lampkami ulice, domy i drzewa, barwne wystawy sklepowe, kolorowe choinki. W tym roku ten przedświąteczny czas jest trochę inny niż w minionych latach … Mimo to zawsze jest odpowiedni czas na napisanie kartek z życzeniami 😊

W naszej szkole została zrealizowana kampania społeczna pt. „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Projekt ten wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 określone przez MEN.

W drugim tygodniu grudnia uczniowie przygotowali ręcznie robione prace, w ramach akcji KARTKA dla SENIORA, kiedy to obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Pisania Kartek Świątecznych. Zebraliśmy ponad 150 takich kartek, które zostały przesłane do osób potrzebujących wsparcia i słów otuchy z DPS w Baszkowie. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, dlatego część kartek przekazaliśmy, przy okazji naszych odwiedzin w DPS w Zdunach.

Celem kampanii było:

  • Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.
  • Wzmacnianie więzi rodzinnych.
  • Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży.
  • Kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajmy! IDĄ ŚWIĘTA, odłóż telefon – włącz relacje!

https://www.facebook.com/watch/?v=441026563242277

https://idaswieta.com/

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ Fundacja Dbam o Mój Z@sięg

#idaswieta#dbamomojzasieg

Idą święta …